кафедра цивільного процесу


Навчально-науковий інститут права

Київського національного університету імені 

Тараса Шевченка

та 

кафедра цивільного процесу

 

ЗАПРОШУЮТЬ

 взяти участь у роботі 

Міжнародної науково-практичної конференції 


“ЦИВІЛЬНЕ СУДОЧИНСТВО УКРАЇНИ НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ”,


  присвяченій 100-річчю від дня народження професорів

Михайла Штефана та Павла Заворотька,


 яка відбудеться 17 травня 2024 року о 10.00 в змішаній формі в приміщенні Головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка та online на платформі ZOOM


Тематичні напрямки роботи конференції:

* розвиток доктрини цивільного процесуального права;

* особливості здійснення цивільного судочинства в умовах воєнного стану;

* дистанційне цивільне судочинство;

* актуальні проблеми доказування в цивільному судочинстві;

* європейські стандарти здійснення цивільного судочинства. Європейський цивільний процес;

* альтернативне вирішення цивільно-правових спорів;

 

Форма участі змішана: очна/дистанційна
Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/89945595359?pwd=UUx1eGhORGhZL1dHMjFWSmJEUVlXUT09

Meeting ID: 899 4559 5359

Passcode: 375021

Робочі мови конференції: українська, англійська.

Реєстрація на конференцію 9.30

Початок роботи конференції 10.00

Для участі у конференції необхідно до 21 квітня 2024 року зареєструватися в якості учасника конференції за гугл формою:

https://docs.google.com/forms/d/1OnEDGhQVZfKb3HXlhQkOWDQzATcY1Agp4tZTFoZOmYk/edit?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Та до 30 квітня 2024 року надіслати тези виступу на електронну адресу Оргкомітету civilproc.law.knu.ua@gmail.com.

За результатами конференції планується видання збірника тез наукових доповідей в електронному форматі, який буде розміщено на веб-сайті кафедри цивільного процесу ННІ права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Вимоги до оформлення тез доповідей:

обсяг до 5-ти стор. формату А4; поля всі 2 см;

шрифт – Times New Roman № 14, міжрядковий інтервал-1,5; вирівнювання основного тексту по ширині;

перший рядок - прізвище, ім’я автора (шрифт напівжирний, вирівняний по правій стороні), другий рядок – науковий ступінь та вчене звання (за наявності), третій рядок - місце роботи та посада (шрифт курсив, вирівняний по правій стороні) чи група, курс, факультет, кафедра, ЗВО (для студентів та аспірантів);

нижче великими (прописними) літерами вказати назву доповіді (шрифт напівжирний, вирівняний по центру);

посилання на джерела в порядку використання їх в тексті;

тези доповіді приймаються українською, німецькою чи англійською мовами (на вибір автора);

до тез доповідей аспірантів та студентів додається рецензія наукового керівника та наприкінці тексту тез вказуються відомості про наукового керівника: науковий ступінь, посада, прізвище ініціали.

 

Тези доповідей, відсканована рецензія наукового керівника (для студентів та аспірантів) надсилаються ОДНИМ ЛИСТОМ на е-mail civilproc.law.knu.ua@gmail.com.

Ім’я файла – прізвище автора, наприклад – Ivanenko_tezy.doc, Ivanenko_recenzia.

 

Участь у конференції безкоштовна.

Всі учасники забезпечуються електронним збірником тез виступів на конференції.

 

Зразок оформлення тез доповідей:

Іваненко І.І.,

К.ю.н., доц., доцент кафедри цивільного процесу …

 

ЕЛЕКТРОННЕ ПРАВОСУДДЯ: ПЕРЕВАГИ ТА РИЗИКИ

 

    Текст доповіді

    Використана література

    Науковий керівник (для студентів та аспірантів): к. ю. н. / д. ю. н., асистент / доцент / професор кафедри …

 

Оргкомітет залишає за собою право відхилити матеріали, які не відповідають напрямку конференції та вимогам щодо їх оформлення. За науковий зміст і виклад матеріалу відповідальність несе автор та науковий керівник.

 

Зі всіх організаційних питань звертайтесь, будь-ласка, до Оргкомітету за електронною адресою: civilproc.law.knu.ua@gmail.com

      Голова Верховного Суду та суддя Великої Палати ВС провели зустріч зі студентами ННІП КНУ імені Тараса Шевченка. Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко розповів студентам Навчально-наукового інституту права КНУ імені Тараса Шевченка про організацію роботи судової системи в умовах воєнного стану, ініціативу створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії рф проти України та розроблення механізму відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок війни, а також про роль судового контролю в процесі досудового розслідування кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів.

      Крім того, Голова ВС окреслив деякі законодавчі зміни, внесені до КК України, зауваживши, що від початку широкомасштабної війни в законотворчому процесі спостерігалася тенденція до посилення кримінальної відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України та кримінальні правопорушення проти власності, вчинені в умовах воєнного стану. До того ж особлива частина КК України була доповнена новими складами злочинів, зокрема статтею, що передбачає кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність. У цьому контексті очільник ВС акцентував на проблематиці розмежування складів злочинів проти основ національної безпеки України.

      Також Станіслав Кравченко зазначив про деякі категорії справ, що на сьогодні найчастіше надходять на розгляд судів, виокремивши серед них справи щодо встановлення фактів цивільного стану, спадкування, соціальних виплат, захисту інвестицій тощо.

        Під час виступу очільник ВС звернув увагу і на важливі правові позиції, сформульовані Верховним Судом, зокрема, щодо відсутності в російської федерації судового імунітету у справах про відшкодування шкоди, завданої актами агресії рф проти України фізичній особі – громадянину України.

Голова ВС повідомив, що статистичні дані свідчать про те, що показник надходжень справ усіх категорій у 2023 році збільшується і вийшов майже на довоєнний рівень. Це підтверджує той факт, що наше суспільство, незважаючи на умови воєнного стану, прагне прагне жити у правовій державі.

       Інформуючи про виклики, що постали перед судовою владою в умовах війни, Станіслав Кравченко наголосив, що сьогодні запит суспільства на справедливість є як ніколи високим. Тож навіть попри значне навантаження і нестачу кадрів у системі суди докладають усіх зусиль для того, щоб забезпечити своєчасний і якісний розгляд справ, адже кожне рішення національних судів має сприйматися і українським суспільством, і світовою спільнотою загалом як виважене, обґрунтоване та справедливе.

        Вчений секретар Науково-консультативної ради при Верховному Суді, суддя Великої Палати ВС Олег Ткачук розповів про діяльність НКР при ВС, структуру Верховного Суду і повноваження Великої Палати ВС, зосередившись на такій підставі передачі справ на розгляд ВП ВС, як наявність виключної правової проблеми.

            Суддя висвітлив суспільно важливі рішення ВП ВС. Серед них – рішення про повернення до комунальної власності пам’ятки архітектури місцевого значення – садиби Терещенків у Києві, земельної ділянки водного фонду в межах пляжної зони прибережної захисної смуги Ягорлицької затоки на території регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса», а також 17 земельних ділянок на території заповідного парку-памʼятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Перемога» у Полтаві.

          Крім того, Олег Ткачук звернув увагу на сформульовані Великою Палатою ВС правові позиції щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок російської збройної агресії, та компенсації громадянам вартості майна, мобілізованого для потреб оборони.

      Наприкінці зустрічі Станіслав Кравченко та Олег Ткачук відповіли на численні запитання студентів, що стосувалися, зокрема, механізмів забезпечення єдності судової практики, систематизації правових позицій ВС, гарантій незалежності судової влади й перспектив виконання судових рішень щодо відшкодування шкоди, завданої російською федерацією

.

         Підсумовуючи, Голова ВС висловив сподівання, що судді Верховного Суду проводитимуть зустрічі в такому форматі з майбутніми юристами на регулярній основі, адже найвища судова інстанція України зацікавлена в комунікації із суспільством, зокрема з тими, хто вже зовсім скоро формуватиме правову політику держави та втілюватиме її в життя.


20 жовтня 2023 року під керівництвом викладачів кафедри цивільного процесу Грабовської Оксани Олександрівни та Васильєвої-Шаламової Жанни Віталіївни  студенти Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка здійснили візит до Верховного Суду. Студенти  відвідали музей Верхового Суду, зали засідань, дізналися про історію Кловського палацу, зустрілися із суддею Великої палати ВС Мартєвим Сергієм Юрійовичем, який ознайомив з сучасними проблемами касації у цивільних справах, поділився своїм досвідом, дав дружні поради щодо правничої кар'єри.

Науковий консультант ВС Грабовська Анастасія Олександрівна ознайомила студентів із дайджестами Верховного суду, розповіла про методику роботи із сайтами ВС, що стане у нагоді студентам при підготовці до практичних і семінарських занять, написання наукових робіт тощо.

17 липня 2023 року відбулось вручення дипломів бакалаврам Навчально-наукового інституту права КНУ імені Тараса Шевченка. В тому числі свої дипломи від завідувача кафедри Притики Юрія Дмитровича отримали випускники кафедри цивільного процесу. 

В добрий путь, дорогі наші випускники! Ви - щасливе майбутнє нашої країни, віримо в кожного з вас!

23 червня 2023 року в приміщенні Головного червоного корпусу відбулось урочисте вручення дипломів випускникам освітнього ступеня "Магістр" Навчально-наукового інституту права. Випускників кафедри цивільного процесу привітав із закінченням навчання та вручив дипломи завідувач кафедри Притика Юрій Дмитрович. Цьогоріч кафедра випустила 8 магістрів права, з них половина (!) отримали дипломи з відзнакою.
Вітаємо вас, шановні випускники! Ваше навчання було у непростий час, проте ви гідно впорались з усіма труднощами і викликами. Пишаємось вами! Натхнення вам, наполегливості, професійних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів!
Вірте у нашу Перемогу і докладайте зусиль до її наближення! Все буде Україна!

17 червня 2022 року в приміщенні Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулось урочисте вручення дипломів магістра випускникам Навчально-наукового інституту права. У цьому році серед інших також отримали дипломи магістра 9 випусників кафедри цивільного процесу, з них 4 - з відзнакою. Привітав випусників з цією радісною та довгоочікуваною подією завідувач кафедри цивільного процесу, доктор юридичних наук, професор Юрій Дмитрович Притика, який особисто вручив диплом кожному випуснику кафедри.

Прийміть щирі вітання, наші дорогі випусники! Ви - надія та світле майбутнє нашої країни, бажаємо вам оптимізму, натхнення, кар’єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів!

25 червня 2021 року в Головному навчальному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулось урочисте вручення дипломів магістрам Інституту права. Серед інших, були і випускники кафедри цивільного процесу. З привітальними словами до випускників звернувся завідувач кафедри – Юрій Дмитрович Притика, доктор юридичних наук, професор, який побажав їм успіху у професійній сфері, міцного здоров’я та мирного неба. Цьогоріч кафедра випустила дев’ять магістрів, з них двоє отримали дипломи з відзнакою.

Вітаємо вас, дорогі випускники з отриманням омріяних дипломів магістра! Бажаємо вам бути професіоналами своєї справи в рідній країні та гідно представляти Україну на міжнародному рівні, ставити перед собою цілі та наполегливо йти до них. Нехай все вдається, а ми будемо пишатись вами!