Новини кафедри
Запрошуємо на засідання гуртка з цивільного судочинства!
https://us04web.zoom.us/j/75493196007?pwd=vaFnH2gS1XtLKbHDyiDxPrXUEPyKoA.1
Шановні студенти!
Гурток з цивільного судочинства продовжує свою роботу, і ми раді запросити вас на засідання!
Спікер: Яньшина Аріна, студентка 3 курсу 8 групи, поділиться з нами доповіддю на тему: «Проблемні питання розгляду малозначних справ у цивільному судочинстві»
Де?
Платформа Zoom
Коли?
15:00, 31.10.2024
Керівник гуртка: Жанна Васильєва-Шаламова
Модератор гуртка: Вероніка Попкова
Посилання на зустріч
https://us04web.zoom.us/j/75493196007?pwd=vaFnH2gS1XtLKbHDyiDxPrXUEPyKoA.1
У вересні 2024 року представники кафедри: завідувач кафедри, доктор юридичних наук, професор Притика Юрій Дмитрович та доцент кафедри Бажанова Вікторія Олегівна долучилися до роботи проєкту «Модернізація юридичної освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України», місто Каунас, Литва. Захід реалізовується в рамках проєкту Erasmus+ EU 4 UA. Дякуємо Університету Вітовта Великого за теплий прийом і підтримку України. Разом до Перемоги!
#EU4UA
Шановні студенти!
Запрошуємо взяти участь у науковому гуртку з цивільного судочинства, що відбудеться 24 жовтня 2024 року в онлайн режимі на платформі ZOOM за посиланням: https://us04web.zoom.us/j/75493196007?pwd=vaFnH2gS1XtLKbHDyiDxPrXUEPyKoA.1 . Тема гуртка: Використання штучного інтелекту у цивільному судочинстві: перспективи запровадження.
Приєднуйтесь, буде цікаво та пізнавально!
13 вересня 2024 року завідувач кафедри Юрій Притика взяв участь у круглому столі: Правосуддя майбутнього : альтернативне вирішення спорів , який був присвячений актуальним питанням розвитку альтернативного вирішення спорів в Україні , аналізу сучасної судової практики . організаторами заходу виступили МКАС при ТПП України та газета «Юридична практика» за підтримки Верховного Суду.
До вашої уваги збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Цивільне судочинство України на шляху до євроінтеграції». (м. Київ, 17 травня 2024 р.).
Основними тематичними напрямами конференції стали:
європейська інтеграція України: розвиток доктрини цивільного процесуального права;
особливості здійснення цивільного судочинства в умовах воєнного стану;
дистанційне цивільне судочинство; актуальні проблеми доказування в цивільному судочинстві;
європейські стандарти здійснення цивільного судочинства;
європейський цивільний процес; альтернативне вирішення цивільно-правових спорів.
Для науковців, викладачів, суддів, адвокатів, здобувачів юридичної освіти та юристів-практиків.
17 травня 2024 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція у Навчально-науковому інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка «ЦИВІЛЬНЕ СУДОЧИНСТВО УКРАЇНИ НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ» присвячена 100-річчю від дня народження професорів Михайла Штефана та Павла Заворотька.
Із вітальним словом до учасників звернулись ректор Володимир БУГРОВ, директорка Навчально-наукового інституту права Оксана ВАСИЛЬЧЕНКО, заступниця директорки Навчально-наукового інституту права Наталія МЕЛЬНИЧУК, завідувач кафедри цивільного процесу Юрій ПРИТИКА, суддя Великої палати, вчений секретар Науково-консультативної ради при Верховному Суді Олег ТКАЧУК.
За результатами Міжнародної науково-практичної конференції «ЦИВІЛЬНЕ СУДОЧИНСТВО УКРАЇНИ НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ» буде опубліковано збірник матеріалів конференції.
Щиро вдячні усім учасникам і учасницям за інтерес до наукового заходу, а також Захисникам і Захисницям України за можливість проводити заходи такого масштабу і тримати освітньо-науковий фронт задля нашої Перемоги! Слава Україні!
Голова Верховного Суду та суддя Великої Палати ВС провели зустріч зі студентами ННІП КНУ імені Тараса Шевченка. Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко розповів студентам Навчально-наукового інституту права КНУ імені Тараса Шевченка про організацію роботи судової системи в умовах воєнного стану, ініціативу створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії рф проти України та розроблення механізму відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок війни, а також про роль судового контролю в процесі досудового розслідування кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів.
Крім того, Голова ВС окреслив деякі законодавчі зміни, внесені до КК України, зауваживши, що від початку широкомасштабної війни в законотворчому процесі спостерігалася тенденція до посилення кримінальної відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України та кримінальні правопорушення проти власності, вчинені в умовах воєнного стану. До того ж особлива частина КК України була доповнена новими складами злочинів, зокрема статтею, що передбачає кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність. У цьому контексті очільник ВС акцентував на проблематиці розмежування складів злочинів проти основ національної безпеки України.
Також Станіслав Кравченко зазначив про деякі категорії справ, що на сьогодні найчастіше надходять на розгляд судів, виокремивши серед них справи щодо встановлення фактів цивільного стану, спадкування, соціальних виплат, захисту інвестицій тощо.
Під час виступу очільник ВС звернув увагу і на важливі правові позиції, сформульовані Верховним Судом, зокрема, щодо відсутності в російської федерації судового імунітету у справах про відшкодування шкоди, завданої актами агресії рф проти України фізичній особі – громадянину України.
Голова ВС повідомив, що статистичні дані свідчать про те, що показник надходжень справ усіх категорій у 2023 році збільшується і вийшов майже на довоєнний рівень. Це підтверджує той факт, що наше суспільство, незважаючи на умови воєнного стану, прагне прагне жити у правовій державі.
Інформуючи про виклики, що постали перед судовою владою в умовах війни, Станіслав Кравченко наголосив, що сьогодні запит суспільства на справедливість є як ніколи високим. Тож навіть попри значне навантаження і нестачу кадрів у системі суди докладають усіх зусиль для того, щоб забезпечити своєчасний і якісний розгляд справ, адже кожне рішення національних судів має сприйматися і українським суспільством, і світовою спільнотою загалом як виважене, обґрунтоване та справедливе.
Вчений секретар Науково-консультативної ради при Верховному Суді, суддя Великої Палати ВС Олег Ткачук розповів про діяльність НКР при ВС, структуру Верховного Суду і повноваження Великої Палати ВС, зосередившись на такій підставі передачі справ на розгляд ВП ВС, як наявність виключної правової проблеми.
Суддя висвітлив суспільно важливі рішення ВП ВС. Серед них – рішення про повернення до комунальної власності пам’ятки архітектури місцевого значення – садиби Терещенків у Києві, земельної ділянки водного фонду в межах пляжної зони прибережної захисної смуги Ягорлицької затоки на території регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса», а також 17 земельних ділянок на території заповідного парку-памʼятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Перемога» у Полтаві.
Крім того, Олег Ткачук звернув увагу на сформульовані Великою Палатою ВС правові позиції щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок російської збройної агресії, та компенсації громадянам вартості майна, мобілізованого для потреб оборони.
Наприкінці зустрічі Станіслав Кравченко та Олег Ткачук відповіли на численні запитання студентів, що стосувалися, зокрема, механізмів забезпечення єдності судової практики, систематизації правових позицій ВС, гарантій незалежності судової влади й перспектив виконання судових рішень щодо відшкодування шкоди, завданої російською федерацією
.
Підсумовуючи, Голова ВС висловив сподівання, що судді Верховного Суду проводитимуть зустрічі в такому форматі з майбутніми юристами на регулярній основі, адже найвища судова інстанція України зацікавлена в комунікації із суспільством, зокрема з тими, хто вже зовсім скоро формуватиме правову політику держави та втілюватиме її в життя.
Завідувач кафедри Юрій Притика взяв участь у роботі круглого столу «Розблокування інвестицій в Україні», який було організовано Британським інститутом міжнародного та порівняльного права. Під час роботи було обговорено питання покращення інвестиційного клімату в Україні, діючу систему вирішення інвестиційних спорів в нашій країні, міжнародний досвід щодо вирішення інвестиційних спорів та рекомендації щодо створення нових судових або арбітражних органів, покликаних розглядати інвестиційні спори.
Запрошуємо на чергове засідання гуртка з цивільного судочинства!
Тема засідання: "Показання свідка: важливі аспекти захисту у цивільному судочинстві". Форма проведення - онлайн на платформі ZOOM за посиланням https://us04web.zoom.us/j/75493196007?pwd=vaFnH2gS1XtLKbHDyiDxPrXUEPyKoA.1
Ідентифікатор конференції: 754 9319 6007
Код доступа: 9kSS5n
Доєднуйтесь до нашої дискусії!
25 березня 2024 р. відбулася гостьова лекція для студентів 3 курсу НН Інституту права з головою Обухівського районного суду Київської області Олександром Тиханським. Лекція відбулася в межах вивчення курсу Цивільного процесуального права України. Розмова була присвячена особливостям розгляду цивільних справ у судах першої інстанції загальної юрисдикції. Особливу увагу присвячено процесу збирання доказів, проблемам доказування певних обставин, дослідженню та оцінці електронних доказів тощо. Цікавість викликали питання оцінки судом доказів з точки зору їх достовірності та достатності. Висловлюємо щиру вдячність Олександру Тиханському за цікаву і пізнавальну зустріч. Гостьова лекція відбулася за ініціативи доцента кафедри цивільного процесу Н.Василини та завідувачки кафедри юстиції О. Хотинської - Нор.
22 березня 2024 року в межах вивчення курсу «Ефективне вирішення міжнародних комерційних спорів», студенти другого (магістерського) рівня вищої освіти вибіркового блоку «Цивільне судочинство» відвідали Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України. Під час візиту студенти зустрілись із Генеральним секретарем МКАС при ТПП України Зоєю Литвиненко, яка розповіла про особливості документообігу в МКАС при ТПП України. Завідувач кафедри Юрій Притика розповів студентам про особливості організації та діяльності МКАС при ТПП України та відповів на питання студентів.
Запрошуємо на чергове засідання гуртка з цивільного судочинства, що відбудеться 28 березня 2024 р. в змішаному форматі - в приміщенні Головного навчального корпусу Університету (аудиторія №266 Зала судових засідань) та онлайн на платформі ZOOM за посиланням https://us04web.zoom.us/j/75493196007?pwd=vaFnH2gS1XtLKbHDyiDxPrXUEPyKoA.1
Тема засідання: "Імплементація та вплив міжнародних норм права на цивільний процес України".
Приєднуйтесь, буде цікаво та пізнавально!
Студенти 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти під керівництвом аспіранта кафедри Іванової Аліни в межах опанування теми: "Судовий розгляд цивільної справи" з навчальної дисципліни "Цивільний процес України" провели серію модельних судових засідань, предметом яких стала справа про розподіл майна подружжя.
Здобувачі освіти змогли відчути себе у ролі судді, сторони у справі, представника, третьої особи, свідка, експерта та інших учасників судового процесу. Це дозволило майбутнім юристам не тільки перевірити теоретичні знання з цивільного процесу, але і набути важливих практичних навичок правильної поведінки у судових засіданнях.
На черговому засіданні гуртка з цивільного судочинства, яке відбулось 22 лютого 2024 року, першим виступив студент 3 курсу Микола Долінський з доповіддю на тему: "Електронні докази у цивільному судочинстві: сучасний стан розвитку". Доповідач звернув увагу на важливість розмежування таких понять як «паперова копія електронного доказу» та «електронна копія паперового доказу», а також проаналізував відповідні правові позиції Верховного Суду. В ході дискусії за результатами доповіді студентами були обговорені важливі питання подання, зберігання, належності та використання електронних доказів. Продовжуючи тематику цього засідання гуртка Аріна Костяшкіна, студентка 3 курсу в своїй доповіді: "Електронне судочинство" розповіла про стан речей в електронному судочинстві України та порівняла правове регулювання електронного судочинства за законодавством іноземних країн. Активність студентів проявлена під час обговорення та не аби який інтерес до проблем доказування в цивільному судочинстві перетворили засідання гуртка у справжній науковий диспут. Враховуючи зацікавленість студентів, керівником гуртка доцентом Жанною Васильєвою-Шаламовою було запропоновано продовжити досліджувати дану тематику на наступних засіданнях гуртка.
Шановне студенство !
Запрошуємо на чергове засідання гуртку з цивільного судочинства, що відбудеться 14 березня 2024 року о 15:00 год.
Тема засідання: "Значення запровадження процесуальних "фільтрів" доступу до суду касаційної інстанції".
Засідання відбудеться у змішаній формі - у приміщенні Університету та онлайн на платформі Zoom за посиланням:
https://us04web.zoom.us/j/75493196007?pwd=vaFnH2gS1XtLKbHDyiDxPrXUEPyKoA.1
Ідентифікатор конференції: 754 9319 6007
Код доступа: 9kSS5n
Будемо раді бачити всіх, долучайтесь!
Запрошуємо до участі!
Шановні студенти, раді повідомити, що гурток з цивільного судочинства продовжує свою роботу в другому семестрі. Наступне засідання відбудеться 22 лютого 2024 року онлайн на платформі Zoom. На це засідання винесено аж дві цікаві та актуальні теми :
Тема 1 "Електронне судочинство"
Тема 2 "Електронні докази у цивільному судочинстві: сучасний стан розвитку"
Запрошуємо всіх бажаючих, буде цікаво та пізнавально!
Чекатимемо на вас за посиланням:
https://us04web.zoom.us/j/75493196007?pwd=vaFnH2gS1XtLKbHDyiDxPrXUEPyKoA.1
Идентификатор конференции: 754 9319 6007
Код доступа: 9kSS5n
30 січня 2024 року відбувся захист дисертації аспірантки кафедри цивільного процесу Нікітіної Тетяни Олегівни на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 Право на тему: "Відшкодування шкоди, завданої медичним працівником, в порядку цивільного судочинства", науковий керівник д.ю.н., професор, завідувач кафедри Притика Юрій Дмитрович.
Рішенням спеціалізованої вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка в складі: голова - д.ю.н., проф. Ізарова Ірина Олександрівна, рецензенти - д.ю.н., проф. Майданик Роман Андрійович, к.ю.н., доц. Васильєва-Шаламова Жанна Віталіївна, офіційні опоненти - д.ю.н., проф. Булеца Сибілла Богданівна, к.ю.н., доц. Кравцов Сергій Олександрович було присуджено ступінь доктора філософії у галузі знань 08 Право.
Захист можна переглянути за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=tp0Hho8PhiI
Вітаємо Тетяну Олегівну з успішним захистом і бажаємо подальшого розвитку на обраній науковій стезі, успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному та особистісному зростанні!
На засіданні гуртка з цивільного судочинства, що відбувся 16 листопада 2023 р. на тему: "Медіація як запорука успіху у правових спорах" виступили спікерами студентки Михайленко Діана та Слюсарєва Вікторія. У своїх доповідях дослідниці розкрили питання застосування медіації у цивільно - правових спорах, довіри до цієї процедури, висвітлили проблеми застосування медіації в Україні, особливо звернули увагу на користь та важливість медіації у період воєнного часу. У ході науково-плідної дискусії та обговорення, що відбулися на кафедрі цивільного процесу в дружній атмосфері, були розглянуті наступні важливі аспекти застосування медіації: переваги та недоліки прийнятого Закону України "Про медіацію"; роль врегулювання спору мирним шляхом у суспільстві, можливості використання вказаної процедури, що має на меті соціально значущі наслідки при вирішенні сімейних спорів та допомозі військовослужбовцям. Проаналізовано досвід правового регулювання та застосування медіації в інших країнах світу.
Viam supervadet vadens 📍🏅🏆
Підсумок Судових дебатів!📚
Переможцями стала 🔊‼️команда «Жосткі цивілісти» (Дмитро Сухорабський, Ольга Зелена та Леонід Мельніков)
З вітальним словом до учасників Дебатів звернулись Ректор Університету Володимир БУГРОВ та Директорка Навчально-наукового інституту права Оксана ВАСИЛЬЧЕНКО.
Суддями на фінал дебатів були запрошені:
Василь КРАТ - суддя Верховного Суду
Людмила СУШКО - суддя Київського апеляційного суду
Роман САБОДАШ - член Вищої кваліфікаційної комісії суддів
Команди продемонстрували відмінні знання та навички з цивільного права та процесу.
Почесне друге місце посіла команда «Fiat iusitia!» (Іван ШИМАН, Іван ДМИТРЮК, Анастасія НЕЧАЄВА та Анастасія НЕЛІПОВИЧ), тренер команди - к.ю.н., асистент кафедри цивільного права КНУ імені Тараса Шевченка Оксана ЗАЛІЗКО.
Третє місце посіла команда «АО «Salarium minimum»» (Данило СУРКОВ, Ярослав КОКОШКО, Дмитро БАРАМОШКІН, Ігор ДУБЕНКО).
Найкращим спікером, за рішенням колегії суддів, було обрано Івана ШИМАНА!
17 листопада 2023 року в Київському апеляційному суді відбувся півфінал Судових дебатів з цивільного права та судочинства , організовані кафедрами цивільного процесу та цивільного права разом зі студентським парламентом Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
📌📌У півфіналі взяли участь 8 команд , які представляли Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова , Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
🎉💯 До фіналу увійшли команди «Жосткі цивілісти» та «Fiat justicia”.
Вітаємо команди з виходом до фіналу Судових дебатів!
Шановні студенти!
Запрошуємо взяти участь в гуртку з цивільного судочинства, що відбудеться 16 листопада 2023 року в режимі онлайн відеоконференції за посиланням https://us04web.zoom.us/j/75493196007?pwd=vaFnH2gS1XtLKbHDyiDxPrXUEPyKoA.1
Тема: Медіація як запорука успіху.
Спікери: Михайленко Діана, Слюсарєва Вікторія
Буде цікаво, приєднуйтесь!
02.11.23 року відбулось чергове засідання наукового гуртка з Цивільного судочинства, в якому на запрошення керівника гуртка взяв участь представник адвокатської спільноти адвокат ОЛЕКСІЙ БОХАН, якій поділився зі студентами практичним досвідом підготовки адвокатом та розгляду в судах справ, що стосуються прав військовослужбовців та членів їх родин. Особлива увага була приділена цивільно-правовому захисту прав в порядку окремого провадження, конфлікту інтересів, питанням юрисдикції. Студенти прийняли жваву та активну участь у дискусії.
19.10.2023 відбулось наступне засідання наукового гуртка з Цивільного судочинства. В цей раз, за підтримки керівництва Навчально-наукового інституту права, студенти мали можливість провести зустріч у змішаному форматі. Під час засідання учасники обговорювали практичні аспекти проблемних питань розгляду малозначних справ у цивільному судочинстві (спікер Чучковська Ія ), зокрема, з якими проблемами стикаються учасники процесу, за якими критеріями і яким чином судді визначають малозначність справ, та які зміни законодавства та судової практики можуть з’явитися у перспективі. В цьому ж засіданні учасники гуртка обговорили питання мирової угоди у цивільному судочинстві ( спікер Козир Софія ).
05.10.2023 розпочав свою роботу науковий гурток з Цивільного судочинства. Спікерами на першому засіданні наукового гуртка виступили студенти 3 курсу Нечваль Милана та Топоровський Максим з темою: «Використання штучного інтелекту у цивільному судочинстві: перспективи запровадження». Після доповіді студенти-учасники засідання гуртка жваво обговорювали питання застосування штучного інтелекту безпосередньо у судовому процесі. Особливу дискусію викликало питання переваг та недоліків застосування штучного інтелекту в цивільному судочинстві.
Коротенький дайджест наукового гуртка з цивільного судочинства
Науковий керівник: Жанна Васильєва-Шаламова (к.ю.н., доцент кафедри цивільного процесу).
Координаторка гуртка – Тетяна Саган (студентка 3 року навчання ОС "Бакалавр").
З усіх організаційних питань звертайтеся до координаторки!
На початку вересня студенти ННІП КНУ імені Тараса Шевченка звернулися з проханням розпочати в цьому навчальному році діяльність наукового гуртка з цивільного судочинства. Теми для обговорення на засіданнях гуртка було обрано з урахуванням зацікавленості студентів, а саме: проблематика використання штучного інтелекту, укладання мирової угоди та визначності малозначних справ у цивільному судочинстві та ін.
Шановні студенти! Запрошуємо взяти участь в онлайн-семінарі для студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка і студентів магістратури Центру досліджень комерційного права Лондонського університету Королеви Марії
DATA PRIVACY, DATA AS A ‘‘THING’’ – LOOKING AT VALUE IN DATA FROM DIFFERENT PERSPECTIVES!
Student Seminar for students at Taras Shevchenko University, Kyiv and LLM students at the Centre for Commercial Law Studies, Queen Mary University of London
30. November 2023, 2-3.30pm London time, 16.00-17.30 CET
Семінар буде проведено 30 листопада 2023, о 14-15.30 год. (Лондонський час), 16.00-17.30 (Київський час).
Онлайн-посилання на Eventbrite сторінку тут: https://www.eventbrite.co.uk/e/data-privacy-data-as-a-thing-tickets-744957928217
Для участі в семінарі необхідно зареєструватися (онлайн) за посиланням: : https://qmul-ac-uk.zoom.us/j/83641327712
Zoom посилання буде надіслано всім зареєстрованим учасникам семінару в день проведення заходу.
Запрошуємо на гурток з цивільного судочинства, що відбудеться 2 листопада 2023 року о 15:00 год. в аудиторії 266 (зала судових засідань) Головного корпусу Університету а також онлайн за посиланням https://us04web.zoom.us/j/75493196007?pwd=vaFnH2gS1XtLKbHDyiDxPrXUEPyKoA.1
Тема актуальна, буде цікаво, доєднуйтесь до обговорення!
30 жовтня 2023 року о 13:00 год. в аудиторії 355 Головного корпусу Університету за сприяння кафедри цивільного процесу відбудеться зустріч Голови Верховного Суду Кравченка Станіслава Івановича та судді Великої Палати Верховного Суду, вченого секретаря Науково-консультативної ради при Верховному Суді Ткачука Олега Степановича зі студентами Навчального-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Запрошуємо!
До уваги студенства! Запрошуємо на гурток з цивільного судочинства, що відбудеться в змішаному форматі – офлайн в аудиторії №266 Головного корпусу КНУ імені Тараса Шевченка та онлайн (посилання Zoom Конференція
https://us04web.zoom.us/j/75493196007?pwd=vaFnH2gS1XtLKbHDyiDxPrXUEPyKoA.1
Ідентифікатор конференції: 754 9319 6007
Код доступу: 9kSS5n)
Кафедра цивільного права та кафедра цивільного процесу разом зі студентським парламентом Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує команди Вашого навчального закладу для участі у Судових дебатах з цивільного права та судочинства.
Судові дебати з цивільного права та судочинства – це дводенні змагання команд у формі участі в судовому засіданні у якості позивача чи відповідача за наперед визначеними фабулами.
До участі запрошуються студенти 3-4 курсів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти закладів вищої освіти України III—IV рівня акредитації, які навчаються за спеціальністю «Право», «Міжнародне право», «Правоохоронна діяльність». Кількість команд від одного навчального закладу не обмежена. До складу команди входять 2-4 особи. Дозволяється наявність у команди тренера, який надаватиме консультаційну допомогу в підготовці, але не може приймати участі у змаганнях.
Для участі у відбірковому етапі Дебатів необхідно з 16 до 22 жовтня 2023 року заповнити заявку учасника за ПОСИЛАННЯМ.
Змагання відбуватимуться в три етапи:
Письмовий (відбірковий етап) – з 23 жовтня по 31 жовтня 2023 року. Після реєстрації кожна команда на свою електронну адресу отримає фабулу дебатів для письмового вирішення. За результатами розгляду письмового вирішення фабули 8 листопада 2023 року буде відібрано 8 команд, які братимуть участь в усних раундах.
Усні дебати та півфінал - 17 листопада 2023 року в Київському апеляційному суді за адресою: м. Київ, вул. Солом' янська, буд. 2 - A
Фінал – 24 листопада 2023 року в Навчально-науковому інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 60.
Офіційна електронна адреса Дебатів: civillawdebateknu@gmail.com
Офіційні публічні сторінки у соціальних мережах:
Кафедра цивільного права - https://www.facebook.com/civil.knu
Кафедра цивільного процесу - https://www.facebook.com/knucivilprocedure
Студентський парамент інституту права - https://t.me/spip_knu
Робоча мова дебатів – українська.
Суддівську колегію складатимуть професійні судді, практикуючі юристи та науковці.
Оргкомітет
5 травня 2023 року в ННІ права Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась міжнародна конференція «Актуальні питання розвитку юридичної науки і практики в умовах воєнного стану та мирної розбудови».
Модераторкою секції «ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС» виступила доцентка кафедри цивільного процесу, к.ю.н. Жанна ВАСИЛЬЄВА-ШАЛАМОВА.
Узагальнюючи роботу секції цивільного процесу в рамках Конференції «Актуальні питання розвитку юридичної науки і практики в умовах воєнного стану та мирної розбудови», можемо підсумувати що усі доповіді учасників конференції, які були заслухані та обговорені є доволі актуальними та значущими для вдосконалення цивільного судочинства. Так, учасники конференції розмірковували над проблемами застосування штучного інтелекту як допомоги суду, визначенням меж дискреційних повноважень суду та проблем належного повідомлення учасників справи.
Плідна дискусія відбулась під час обговорення питань уніфікації, формалізації та застосування цивільних процесуальних норм.
Особливий інтерес та жваве обговорення викликали проблеми встановлення обов’язкової медіації за сімейними справами, питання врегулювання спору за участі судді та укладання мирової угоди.
Декілька доповідей були присвячені актуальним проблемам доказування в цивільному судочинстві, зокрема, питанням електронних доказів. Не обійшли увагою учасники секції виклики, пов’язані із здійсненням цивільного судочинства в умовах воєнного стану та у післявоєнний час.
Найкращі доповідачі, які брали активну участь у дискусії, та були відзначені як переможці:
1. Аспірант І року навчання - Костянтин Адаскалиця, Університету економіки та права «КРОК»
Тема доповіді: Формалізація цивільних процесуальних норм як необхідна умова покращення правового клімату в умовах воєнного стану та мирної розбудови
2. Магістр І року навчання - Богдан Кузьмович, Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Тема доповіді: Проблемні питання врегулювання спору за участю судді в цивільному процесі
3. Студентка 3 курсу - Соломія Орленко, Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Тема доповіді: Сучасне розуміння належного повідомлення учасників справи у цивільному провадженні під час воєнного стану
За сприяння доцента кафедри Захарової Олени Семенівни, 5 квітня 2023 року студенти Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка відвідали кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів. Студенти ознайомились з основними повноваженнями КДКП, її персональним складом, питанням призначення висновків про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора.
Також студенти дізналися, яким чином відбувається голосування за прийняття рішень, основні вимоги до кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, етапи проведення доборів на посаду прокурора та конкурсів з переведення на вищі посади; були присутніми під час розгляду дисциплінарної скарги.
05.04.2023 року в онлайн форматі відбулось засідання гуртка кафедри, на якому виступила аспірантка кафедри Алендар Юлія Ігорівна з доповіддю на тему: "Актуальні проблеми забезпечення позову в цивільному судочинстві". Обговорено проблемні питання та практику судів під час розгляду заяв про забезпечення позову.
Завідувач кафедри Юрій Притика взяв участь в онлайн конференції «Тридцять років Польсько- українського договору 1993р. про правову допомогу: оцінка ефективності в цивільних і комерційних справах» та виступив з доповіддю «Майбутнє міжнародного комерційного арбітражу в новій безпековій ситуації»
2 грудня 2022 року у Навчально-науковому інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося відкриття аудиторії «Зал судових засідань». Аудиторія обладнана по типу сучасного залу судових засідань в судах першої інстанції. Відтепер студенти та викладачі мають можливість проводити модельні судові засідання з розгляду цивільних, господарських, адміністративних справ.
Навчально-науковий інститут права окрім якісних, актуальних і дійсно необхідних юридичних знань і навичок забезпечує своїм студентам усі можливості щодо майбутнього працевлаштування ☺️👩🏻💼🧑🏻💼
Вже традиційними стали ярмарки вакансій, різноманітні зустрічі, школи та тренінги. І навіть в цей не простий час разом із відділом сприяння працевлаштуванню та роботі з випускниками Університету ми підготували для наших студентів День правничої кар’єри!
❗️День правничої кар'єри❗️- місце зустрічі із кращими юридичними компаніями!
Запрошуємо долучитися і взяти участь у:
✅воркшопах, щоб дізнатися про soft i hardskills, які дадуть змогу вирізнятися з-поміж інших кандидатів;
✅майстерні резюме, де рекрутери допоможуть правильно його підготувати;
✅панельній дискусії, на якій роботодавці розкажуть про юридичний бізнес в умовах війни й доступні вакансії;
✅та інших інтерактивах, що зроблять вас на крок ближче до роботи за омріяним профілем.
Роботодавці проєкту: ADVANQ, Eterna Law, KPMG, Metinvest, EQUITY, Sayenko Kharenko та інші.
⏰27 жовтня
🔔Online
💰Безкоштовно
❗️12:50-13:20. AVELLUM: Стажування Join AVELLUM-2023
❗️13:25-13:55 ADVANQ: Навички, які вирізнять тебе серед інших правників на старті
❗️14:00-14:30 EQUITY: Soft skills vs. Hard skills: на що звертають увагу перш за все?
❗️14:35-15:05 Metinvest: Алгоритм підготовки відповіді на тестове завдання від роботодавця
❗️15:10-15:40 Eterna Law: Як обрати між консалтингом та іншими варіантами юридичних напрямів, успішно пройти стажування
❗️15:55-16:55 Панельна дискусія «Твоя юридична кар‘єра в Україні»
❗️17:00-18:00 Майстерня резюме від KPMG
❗️18:10-18:40 Саєнко Харенко: Формування особистого портфоліо: як здобувати перший релевантний досвід.
Усі активності заходу будуть доступні за посиланням:
https://knu-ua.zoom.us/j/89275744084
У Telegram-каналі ми детально розкажемо про кожний воркшоп і експерта, що його проведе. Тож запрошуємо долучитися, щоб бути в курсі всіх новин:
Щоб отримати доступ до всіх можливостей, не забудьте заповнити форму:
4 жовтня 2022 року о 10:00 год. в форматі онлайн відеоконференції відбудеться панельна дискусія "Міжнародні стандарти цивільного судочинства: виклики воєнного часу та даптація до законодавства ЄС" за участі завідувача кафедри цивільноо процесу, доктора юридичних наук, професора Притики Юрія Дмитровича. Запрошуємо всіх бажаючих доєднатись!
Детальна інформація про захід за посиланням https://legalforum.nlu.edu.ua/events/mizhnarodni-standarty-tsyvilnoho-sudochynstva-vyklyky-voiennoho-chasu-ta-adaptatsiia-do-zakonodavstva-ies/
Панельна дискусія відбудеться в рамках Харківського міжнародного юридичного форуму, що відбудеться 4-10 жовтня 2022 року https://legalforum.nlu.edu.ua/en/about-the-forum/
До уваги студентів!!!
12-13 листопада 2022 року, Київський осередок Ліги Студентів Асоціації правників України проводить онлайн судові змагання в сфері господарського судочинства I-st Kyiv Commercial Litigation Moot Court Competition.
Запрошуються студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка до участі у вказаному заході! Дедлайн реєстрації на змагання: 18 вересня.
I-st Kyiv Commercial Litigation Moot Court Competition – це унікальні судові змагання у сфері господарського судочинства, організовані Київським осередком Ліги Студентів АПУ, метою якого є проходження повного етапу підготовки учасників до судового процесу від написання позовної заяви до імітації судового засідання. Найкращі учасники потраплять на стажування до провідних юридичних фірм. Дані змагання також мають на меті залучити студентів найкращих юридичних факультетів України, які визначать між собою найкращу команду-переможця. Суддями змагань виступлять судді Верховного суду, а також провідні українські юристи.
Ліга студентів Асоціації правників України – це молодіжне крило Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», що об’єднує студентів-правників з усієї України, сприяє студентам-правникам у підвищенні їх професійного рівня шляхом проведення безкоштовних семінарів, конференцій, круглих столів, правничих шкіл з актуальних питань у сфері права та юридичних змагань. Нашою метою є збирання, систематизація та розповсюдження інформації юридичного характеру, налагодження міжнародних стосунків та обміну досвідом, забезпечення стажування та працевлаштування студентів у провідних юридичних установах, шляхом залучення їх до участі у соціальних право-освітянських програмах.
� Сайт судових змагань: https://commlitigationmootcourt.kyiv.ua/
� Реєстрація: https://forms.gle/kgVkrWLFGKjmvuda8
� Правила: https://drive.google.com/drive/folders/1Mr9JrTogxd7lG_8doscFMFY2i1Y6_jfm
Посилання на детальну інформацію про захід:
https://drive.google.com/file/d/1oPv9ddqJ_HDAoh_YPRXZ3GbxUz_DEG0Y/view?usp=sharing
Шановні студенти!
25 жовтня 2021 року о 13:00 год. в онлайн режимі відбудеться вебінар, присвячений Європейському дню правосуддя. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь. Програма вебінару та посилання на Zoom в додатку.
drive.google.com/file/d/1I7ccxKVQfT11MpxANwrWogB7Kyf7tsf1/view?usp=sharing
Викладачі кафедри цивільного процесу постійно вдосконалюють свою професійну підготовку, поглиблюють професійні знання, уміння та навички. Зокрема, асистент кафедри, к.ю.н. Терех Олена Андріївна у період з 20.09.2021 по 24.09.2021 пройшла стажування на Факультеті права та адміністрації Варшавського університету - одного із найкращих закладів вищої освіти Польщі.
Дане стажування стало можливим завдяки налагодженню тісної співпраці між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Варшавським університетом і відкриттю спільної Школи польського права імені Л. Петражицького.
В рамках наукового стажування Терех О.А. взяла участь у міжнародній конференції «Захист прав людини: інституції та інструменти права ЄС та правової системи ЄС» та виступила з докладом на тему: «Forms of labour rights protection according to European Union and Ukrainian legal systems».
За результатом стажування планується публікація наукової статті на тему: «Альтернативні способи вирішення трудових спорів: досвід Польщі» у Віснику Київського національного університету імені Тараса Шевченка (серія «Юридичні науки»). Зазначене наукове стажування дозволило не лише здійснити грунтовні пошуки з обраної проблематики, представити свої наукові напрацювання колегам із Варшавського університету, але й налагодити тісні взаємозв’язки з науковцями Факультету права та адміністрації, більше дізнатися про правову систему Польщі, а також особливості організації навчального процесу у Варшавському університеті.
23 вересня 2021 року відбувся онлайн-захист кандидатської дисертації Коцюруби Анни Іванівни на тему «Захист прав відповідача в цивільному процесі України» на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право, під науковим керівництвом кандидата юридичних наук, доцента кафедри цивільного процесу, заслуженого юриста України – Кіреєвої Наталії Олександрівни.
Щиро вітаємо Коцюрубу Анну Іванівну з успішним захистом та зичимо успішного втілення всіх творчих та наукових задумів, наснаги в професійному зростанні та у майбутніх наукових пошуках!
16-18 вересня 2021 року в рамках реалізації спільного міжуніверситетського проєкту «Посилення альтернативного вирішення спорів в Україні та Литві» відбувся візит науковців Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка до Вільнюського університету, Литва. Впродовж візиту наковці Університету разом з іноземними колегами відвідали Вільнюський комерційний арбітражний суд, Верховний адміністративний суд Литви та зустрілися з приватним виконавцем в м. Вільнюс.
На юридичному факультеті Вільнюського університету пройшла підсумкова конференція, в ході якої колеги обмінялися досвідом запровадження альтернативних способів вирішення спорів в Литві та Україні. Особливий інтерес викликала доповідь про запровадження системи дистанційного розгляду справ в судах Литви.
Реалізація зазначеного проєкту стала певним кроком до поглиблення міжнародної співпраці та відкрила шляхи до посилення зв’язків між Інститутом права Київського національного університету імені Тараса Шевченка та юридичним факультетом Вільнюського університету.
9 вересня 2021 року в примішенні Червоного корпусу університету за підтримки Всеукраїнської асоціації футболістів-професіоналів, кафедри цивільного процесу Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Центру європейських студій, Центру досліджень права Східної Європи та Центральної Азії, Факультету права та адміністрації Варшавського університету Республіки Польща відбувся Міжнародний Форум «Футбол 30».
Під час Міжнародного Форуму було згадано історію українського футболу за роки незалежності та проаналізовано аспекти розвитку права України в сфері футболу з використанням досвіду Республіки Польща, обговорено перспективи розвитку права у футбольный сфері в Україні та Польщі, наукові та законодавчі напрацювання, процес розгляду та вирішення спорів, практику Спортивного арбітражного суду в м. Лозанна (Швейцарія). Також було урочисто підписано Меморандум про співпрацю між Всеукраїнською асоціацією футболістів-професіоналів та Центром європейських студій Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також презентовано книгу в сфері футболу.
З вітальним словом на відкритті форума виступили Голова Всеукраїнської асоціації футболістів-професіоналів ГАТАУЛІН ІГОР ФЕДОРОВИЧ; к.ю.н., доцент кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права, заступник директора Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка ОГНЕВ’ЮК ГАННА ЗІНОВІЇВНА; д.ю.н., професор, директор Центру європейських студій Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка ПОЄДИНОК ВАЛЕРІЯ ВІКТОРІВНА; доктор права, директор Центру досліджень права Східної Європи і Центральної Азії Факультету права і адміністрації Варшавського університету ТУРЛУКОВСЬКИЙ ЯРОСЛАВ, д.ю.н., професор, завідувач кафедри цивільного процесу Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка ПРИТИКА ЮРІЙ ДМИТРОВИЧ; д.ю.н., суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду РАДИШЕВСЬКА ОЛЕСЯ РОСТИСЛАВІВНА, перший віце-президент УАФ ХОЛОДНИЦЬКИЙ НАЗАР ІВАНОВИЧ.
В першій частині форуму виступили: к.ю.н., адвокат, арбітр Спортивного арбітражного суду в Лозанні БОРДЮГОВА ГАННА на тему: «Історія розвитку правового забезпечення у футбольній сфері України»; адвокат, Голова Палати з вирішення спорів УАФ ПАРИЛЯК ОЛЕГ ІВАНОВИЧ на тему: «Правові підстави діяльності органів футбольного правосуддя»; адвокат, спортивний юрист БОГДАНОВА ЮЛІЯ на тему: «Спортивне правонаступництво у футболі»; prof., dr hab Faculty of Law and Administration University of Warsaw (Poland), Legal advisor of the Polish Football Association, Arbitrator of the Court of Arbitration for Sport in Lausanne WACH ANDRZEJ “Current status of the Football Arbitration Court of the Polish Football Association“; спортивний журналіст, автор книги «Футбол та профспілки» ТАРАСЕНКО ВІТАЛІЙ на тему: «Історія становлення та сучасний розвиток футболу в Україні»; PhD? Associate professor of Faculty of Law and Administration University of Warshaw (Poland) TETLAK KAROLINA «Tax aspects of the joint organization of snternational football tournaments»; спортивний юрист, член апеляційної колегії НАДЦ, адвокат, к.ю.н. ГНІЗДОВСЬКА ГАННА на тему: «Допінг у сфері футболу»; к.ю.н., відповідальний секретар КДК УАФ ЗАЛІЗКО ОКСАНА МИКОЛАЇВНА на тему: «Арбітражна угода в спорті»; к.ю.н., доцент кафедри цивільного права Запорізького національного університету, директор центру спортивного права при ЗНУ ТКАЛИЧ МАКСИМ ОЛЕГОВИЧ на тему: «Спортивне право України: сучасний стан тенденції розвитку»; заступник голови ВПС «Футбол України», член ПВС УАФ, член апеляційної колегії ВАДЦ МОРОЗОВ РОМАН СЕРГІЙОВИЧ на тему: «Аспекти діяльності агентів/посередників у футболі»; перший заступник голови ВПС «Футбол України» головний юрисконсульт Всеукраїнської асоціації футболістів-професіоналів ГРЕЧКО ЮЛІЯ ЛЕОНІДІВНА на тему: «Контрактна стабільність у професійному футболі».
Був відмічений вагомий вклад в удосконалення законодавства у сфері спорту та розвиток українського футболу, з врученням відповідних сертифікатів Анжею Ваху, Катерині Тетляк, Ігорю Гатауліну та Валентину Скворцову, який був першим Головою Палати з вирішення спорів Української Асоціації футболу та багато років працював у футбольній сфері.
Захід відбувся в змішаному режимі, з онлайн трансляцією та презентаціями, що дало змогу відвідати форум студентам, аспірантам, науково-педагогічниим працівникам, юристам у сфері права, футбольним клубам та їх представникам, футболістам та їх посередникам, футбольним функціонерам, представникам УАФ, УПЛ та ПФЛ.
Модераторами Міжнародного Форуму виступили Крижанівський Віктор В’ячеславович – к.ю.н., доцент кафедри цивільного процесу Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член ПВС УАФ та Сушик Ольга Володимирівна – к.ю.н., доцент кафедри службового та медичного права, заступник директора Центру європейських студій Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Минулого (2020) року на конкурсі українсько-австрійських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки переміг спільний проєкт науковців з Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Університету Донау Кремс, Австрія!
Тема проєкту “На шляху до сталого правосуддя в умовах сучасних викликів: пошук найкращих шляхів вирішення цивільних та господарських спорів і посилення співпраці між Україною та Австрією”, серед учасників проєкту завідувач нашої кафедри Юрій Дмитрович Притика.
На цій сторінці ви зможете знайти більше інформації про реалізацію цього проєкту, заходи, а також публікації результатів дослідження
https://www.facebook.com/2021-2022-Ukrainian-Austrian-project-101882038894486